Saville Row

Opublikowany w tenis

Zdjęcia: Jason SimmonsLuke Saville i Dane Propoggia (Aus)

Południowa Australia Luke Saville się go z powrotem do tyłu singli tytuł wygrywa w ojczyźnie z twardym walczył 75 67 (5) 60 triumf nad Dane Propoggia przed sądem wypełnieniem centrum w Mildura Grand International.

Przed czasem w tygodniu Saville pokonał Alex Bolt w trzech set maratonie w ćwierćfinale wygrywając 14-12 w trzecim secie wyłącznika przed przejściem do finału, jego trzecia w tak wielu tygodni, z półfinale klęsce Matthew Barton.

Saville, wzmocniony tym, że rodzina i przyjaciele wspierają go na trybunach, ponieważ jego dom jest tylko dwie godziny drogi, był zadowolony ze swojej lepszej gry serwisowej podczas finału. „Myślałem, że dobrze służyłem i to utrzymało mnie w meczu. W rajdach bazowych Duńczyk (Propoggia) miał przewagę, ale czułem, że to znaczna poprawa w mojej grze ”, powiedział Saville.

„Mildura to właściwie mój drugi dom, znajdujący się dwie godziny drogi dalej. To prawie jak zabawa w domu, jestem prawie lokalnym chłopcem ”, dodał Saville. „Korty są świetne, a atmosfera tutaj fantastyczna”.

Saville ma teraz 14 zwycięstw z 15 pojedynczych meczów w tym roku na ITF Pro Circuit, wygrywając zeszłotygodniowe zawody w Port Pirie i kończąc zawody AUS F1 w Happy Valley.